19ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού

Στα πλαίσια του Σχολικού Πρωταθλήματος Σκακιού Δυτικής Ελλάδας που έγινε στην πόλη μας η ομάδα του 19ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών αποτελούμενη από τους Δημήτρη Ζαρονίκα (αρχηγό) Ιάσονα Λύτρα, Κωνσταντίνο Ζορμπαλά και Ρουμπίνη Ζορμπαλά κατέλαβε την 7η θέση ανάμεσα σε 55 ομάδες.
Στο δε ατομικό πρωτάθλημα της Στ τάξεως ο μαθητής Δημήτρης Ζαρονίκας κατέλαβε την 1η θέση σε σύνολο 33 συμμετεχόντων.
Με πολλή χαρά και καμάρι ευχόμαστε τόσο στον πρωτεύσαντα μαθητή μας όσο και στην ομάδα και εις ανώτερα!

Επίδοση Βαθμολογίας - Ενημέρωση Β' Τριμήνου

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 31/3/2016 και ώρα 12:30 θα δοθούν οι Έλεγχοι Προόδου , για τους μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων. Την ίδια ημέρα και ώρα θα γίνει η ενημέρωση των γονέων των μαθητών των Α΄ και Β΄ τάξεων για την πρόοδο των παιδιών τους. Οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων του Σχολείου μας θα ενημερώνουν τους γονείς στο Γραφείο των Εκπαιδευτικών του Σχολείου.

Ακούστε τη ραδιοφωνική εκπομπή του σχολείου μας (16/12/2015)

Όταν η ποίηση συναντά τη ζωγραφική! (13/12/2015)

Πάμε σινεμά; (2/12/2015)

Γιορτή 17ης: Tο χάσμα π’ άνοιξε ο σεισμός ευθύς εγιόμισε άνθη (17/11/2015)